Niemowlę za dużo je.

Niemowlę za dużo je.

Kiedy dziecko je za dużo
Istnieje wiele powodów, dla których dziecko je zbyt dużo pokarmu. Istnieje kilka różnych rodzajów przekarmienia, takich jak nadmierna podaż czy karmienie grupowe. Oto kilka oznak i objawów, na które należy zwracać uwagę. Jeśli zauważyłeś jeden lub więcej z tych objawów, prawdopodobnie przekarmiasz swoje dziecko. Jeśli Twoje dziecko je zbyt dużo, możesz zrobić kilka rzeczy, aby pomóc mu opanować głód – te słowa są twórczością specjalistów strony pieknisia.pl.

Przekarmianie

Oprócz przyrostu masy ciała, w przypadku przekarmienia dziecko jest bardziej narażone na problemy żołądkowo-jelitowe. Nadmierne karmienie może prowadzić do wzdęć, zaparć, gazów i biegunek. Może to również zakłócać sen dziecka i powodować niską samoocenę. Jeśli dziecko jest ciągle głodne lub ma cuchnące stolce, należy zasięgnąć porady lekarza. Nadmierne karmienie może również pogorszyć kwasowość, która może uszkodzić układ pokarmowy dziecka.

Zdrowa dieta dla dziecka powinna opierać się na dobrze zbilansowanej, lekkiej i lekkostrawnej diecie. W miarę możliwości należy też ograniczyć spożycie mięsa. Zamiast podawać dziecku pokarm, którego potrzebuje, spróbuj karmić je rybami lub krewetkami. Upewnij się, że nie przekarmiasz dziecka, i podążaj za jego sygnałami głodu. Jeśli nie podążasz za jego sygnałami, dziecko prawdopodobnie wkrótce znów poczuje się głodne.

Karmienie grupowe

Gdy dziecko zaczyna się zbyt często najadać, może to sprawiać wrażenie karmienia grupowego. W rzeczywistości ten schemat często zbiega się z okresami marudzenia, kiedy dziecko karmiło piersią tylko przez kilka minut, a potem zaczynało płakać i marudzić. Może to być oznaką niedokarmienia, kolki lub nawet wyczerpania. Niezależnie od przyczyny, taki schemat może być zniechęcający, a nawet demoralizujący.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z karmieniem grupowym. Choć proces ten może być frustrujący, pamiętaj, że minie. Aby uczynić ten proces bardziej znośnym, wykonuj swoje zadania wcześniej w ciągu dnia i polegaj na swoim partnerze podczas posiłków. Wegiel zrobiła obiad, gdy jej starsze dzieci były w szkole, a następnie odgrzała go po powrocie do domu. Obniżyła swoje standardy i pozwalała sobie na karmienie, gdy dziecko tego potrzebowało. W pobliżu trzymała koszyk ze zdrowymi przekąskami na wypadek, gdyby dziecko zaczęło marudzić.

Nadmierna podaż

Mimo Twoich starań dziecko wciąż je za dużo. Jeśli martwisz się, że żołądek dziecka jest zbyt pełny, oto kilka pomocnych wskazówek. Staraj się podawać dziecku lekkie posiłki, zawierające lekkostrawne pokarmy. Spróbuj ograniczyć spożycie mięsa i ryb, trzymając się pokarmów takich jak krewetki i ryby. Ponadto nie karm dziecka na siłę. To nie jest zdrowe. Ponadto, jeśli będziesz próbować karmić dziecko na siłę, może ono nabawić się alergii.

Czytaj więcej...  Zakup mieszkania dla rodziny z dziećmi - jak się przygotować?

Objawy przekarmiania

Przekarmianie dziecka może prowadzić do szybkiego przybierania na wadze. Organizm niemowlęcia jest przystosowany do spożywania określonej ilości kalorii dziennie. Nadmierne spożycie może spowodować szybki przyrost wagi i dyskomfort. Rodzice powinni odwiedzać pediatrę co sześć tygodni, aby monitorować wagę dziecka. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre dzieci są większe od innych i jeśli dziecko stale przybiera na wadze więcej niż wynosi jego idealna waga, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Nadmierne karmienie może powodować wiele problemów dla dziecka, od wzdęć po drażliwość i biegunkę. Może również zaburzać cykl snu. Najlepiej jest dokładnie monitorować karmienie dziecka, aby móc stwierdzić, czy nie przekarmiasz go zbyt często. Poniżej wymieniono kilka typowych objawów przekarmiania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać, że dziecko jest przekarmiane.

Śledzenie mokrych pieluch

Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość mleka, bardzo dobrym pomysłem jest obserwowanie mokrych pieluch. Dziecko potrzebuje od pięciu do sześciu zmian pieluszek dziennie. Powodem tego jest fakt, że mocz dziecka jest o wiele bardziej skoncentrowany niż mocz człowieka. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na ilość moczu, jaką dziecko wytwarza każdego dnia. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko często moczy pieluchy, koniecznie porozmawiaj z pediatrą. W przeciwnym razie możesz po prostu cieszyć się uśmiechem, gdy dziecko zemdleje po karmieniu.

Objawy bólu brzuszka

Jeśli Twoje dziecko odczuwa bóle brzucha po zbyt obfitym jedzeniu, możesz zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, staraj się, aby dziecko było jak najbardziej spokojne. Często ogólny ból brzucha jest objawem gazów, przejedzenia lub lekkiej infekcji wirusowej. Wreszcie, jeśli zauważysz, że dziecko nie jest w stanie utrzymać pokarmu, może to być oznaką ukrytego problemu.

Istnieje wiele możliwych przyczyn bólu brzuszka u niemowląt. Może to być również objawem problemu leżącego u podstaw choroby, takiego jak zapalenie wyrostka robaczkowego. Ból jest często ostry, zaczyna się w środkowej części brzucha i przesuwa się w prawą dolną część. Inne objawy to gorączka, utrata apetytu i biegunka. Nie należy podawać dziecku środków zobojętniających lub leków, ponieważ mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *