Jak kłaść niemowlę do snu?

Jak kłaść niemowlę do snu?

Prawdopodobnie słyszałaś o samouspokajaniu i kołysaniu, ale czy wiesz, jak uśpić swoje dziecko? W tym artykule omówimy samouspokajanie i biały szum. Kołysanie to naturalny dźwięk wywołujący sen i świetny sposób, aby pomóc dziecku zrelaksować się i zasnąć. Poniżej znajdziesz również kilka pomocnych wskazówek. Miejmy nadzieję, że te metody pomogą Ci uśpić dziecko i utrzymać je w stanie snu przez jak najdłuższy czas.

Metoda samouspokajania

Samouspokajanie jest ważną umiejętnością przy usypianiu dziecka. Stanowi ona podstawę dobrych nawyków związanych ze snem na całe życie. Kiedy Twoje dziecko nauczy się, jak się uspokajać, będzie w stanie zasnąć samodzielnie nawet podczas napadu złości. Zamiast potrzebować Twojej pomocy za każdym razem, gdy budzi się z łóżeczka, Twoje dziecko wkrótce będzie potrafiło samo się uspokoić.

Sygnały senności

Niemowlęta mają sygnały świadczące o senności – cytat ten jest rezultatem analiz redakcji serwisu Piękna stylizacja. Kiedy są zmęczone, mogą stać się ciche, odwracać wzrok i marudzić mniej niż zwykle. Choć brzmi to jak idealna pora na spanie, oznaki senności są subtelne. Nie tylko dzieci potrzebują drzemki, więc naucz się je rozpoznawać i odpowiednio na nie reagować. Oto kilka oznak, że Twoje dziecko jest senne i kiedy powinnaś położyć je do łóżka.

Biały szum

Jeśli zastanawiasz się, jak uśpić dziecko, spróbuj użyć urządzenia emitującego biały szum. Pomoże to uspokoić dziecko, gdy jest niespokojne. Można go umieścić w sypialni lub w salonie. Jeśli nie masz takiego urządzenia, kup je do własnej sypialni. Pomoże to również uspokoić dziecko w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli nie śpi ono przez całą noc. W tym artykule omówimy kilka najlepszych sposobów wykorzystania białego szumu do usypiania dziecka.

Czytaj więcej...  Niski poziom estrogenów a ciąża.

Kołysanie

Kołysanie dziecka do snu jest niezwykle skuteczną metodą uspokajania dziecka. Nawet chore dziecko uwielbia kojący rytm kołysania podczas zasypiania. Delikatny ruch jest relaksujący dla dziecka i uważa się, że wywołuje sen REM. Chociaż warto wiedzieć, że kołysanie dziecka do snu nie jest szkodliwe, należy unikać tego nawyku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z kołysania dziecka do snu.

Dzielenie pokoju

Dzielenie pokoju z noworodkiem to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka SIDS, śmiertelnego zaburzenia oddychania związanego ze snem. Chociaż położenie noworodka do łóżka w pokoju z Tobą zmniejszy ryzyko SIDS, nadal powinnaś sprawdzać, co kilka godzin, czy dziecko nie jest chore. Możesz także rozważyć umieszczenie dziecka w osobnym pokoju, gdzie będzie bezpieczne i spokojne.

Ubieranie

Gdy robi się coraz chłodniej, możesz zastanawiać się, jak ubierać dziecko do snu. Niemowlęta nie potrafią odróżnić przegrzania od zbytniego wyziębienia. Oto kilka wskazówek, jak ubierać dziecko do snu. Staraj się ubierać je warstwowo i przeprowadzaj test dotykowy. W przypadku temperatury pokojowej wynoszącej 70 stopni najlepszy jest śpiwór o gramaturze 1 g. Dla młodszych dzieci dobrym wyborem jest też lekka piżamka lub kaftanik.

Przeniesienie dziecka do jego własnego łóżka

Przeniesienie dziecka do jego własnego łóżka, aby je uśpić, powinno się zacząć robić, gdy tylko zauważysz, że się obudziło. Możliwe, że już wcześniej przygotowałeś własne łóżko i będziesz je przenosić w nocy, kiedy dziecko będzie gotowe do snu. W wieku około dwóch lub trzech lat większość dzieci chce już być we własnym łóżku. Jest to świetna okazja, aby przenieść je do własnego łóżka i pozwolić im spać we własnym pokoju.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *