Ból przed okresem, a ciąża.

Ból przed okresem, a ciąża.

Pytanie: Czy istnieje związek między bólem przed miesiączką a ciążą? Jaka jest różnica między skurczami menstruacyjnymi a skurczami owulacyjnymi? W rzeczywistości możesz zajść w ciążę, nie odczuwając żadnego z tych objawów, a w większości przypadków ból związany z owulacją może być spowodowany ciążą. Dokładny czas implantacji zależy od kilku czynników, a ból przed okresem może wystąpić już na 10 dni przed miesiączką.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z polkadotbaby.pl

Bolesne miesiączkowanie

Najczęstszą przyczyną bolesnego miesiączkowania jest endometrioza. Na tę chorobę cierpi 10-15% kobiet w wieku od 15 do 44 lat, co powoduje ból podczas cyklu miesiączkowego i przewlekłe bóle miednicy. Nieleczona choroba może prowadzić do zajścia w ciążę. Może również wpływać na płodność kobiety. Lekarz może leczyć to schorzenie za pomocą laparoskopii lub innych procedur inwazyjnych.

Skurcze owulacyjne

Skurczowe bóle owulacyjne przed miesiączką są stosunkowo niegroźne, ale powinny być zbadane przez lekarza. W rzadkich przypadkach ból brzucha może wskazywać na poważny problem zdrowotny, taki jak ciąża pozamaciczna, choroba zapalna miednicy lub zakażenie przenoszone drogą płciową. Niniejszy artykuł zawiera kilka informacji na temat charakteru bólu przed owulacją oraz sposobów jego unikania. Ból ten może trwać minuty, godziny, a nawet kilka dni.

Skurcze postkoitalne
Jeśli odczuwasz skurcze po stosunku, prawdopodobnie masz do czynienia z czymś poważniejszym. Chociaż większość kobiet doświadcza łagodnych, niegwałtownych skurczów po stosunku, mogą one być objawem poważniejszego schorzenia. W szczególności ciało kobiety może przygotowywać się do porodu. Na szczęście istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby wyleczyć ten stan i uniknąć komplikacji.

Leki z grupy NLPZ

Jeśli planujesz przyjmować leki z grupy NLPZ na ból przed miesiączką, powinnaś poznać ich skutki uboczne. Leki NLPZ dostępne bez recepty są przeznaczone do krótkotrwałego stosowania i mogą powodować niepożądane skutki uboczne. Początek działania tych leków również może trwać kilka godzin lub dni. Aby uniknąć potencjalnych komplikacji, leki z grupy NLPZ należy stosować wyłącznie za radą pracownika służby zdrowia. Nie są one odpowiednie dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Czytaj więcej...  Ciąża a studia.

Leczenie

Jeśli odczuwasz skurcze przed miesiączką, lekarz może zalecić stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w celu złagodzenia dolegliwości. Leki te blokują prostaglandyny, substancje zapalne wytwarzane przez macicę. Zazwyczaj przyjmuje się je przed miesiączką lub na początku okresu i można je kontynuować do zakończenia okresu. Leki te mogą być jednak uciążliwe dla żołądka, dlatego nie są zalecane dla wszystkich.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *